PÁRKAPCSOLATI COACHING

Kapcsolódás
Kapcsolódás

Hogy alakulhatott ki, hogy ma a férfi és nő egy párkapcsolatban sokszor nem partnerek, hanem ellenfelek?

Sokan a feminizmust okolják, mások a túlhajszolt életmódot, vagy az erkölcsök és értékek lebomlását. Biztosan közrejátszanak ezek a tényezők is. Erről többszáz órás vitákat és beszélgetéseket olvashatsz, hallgathatsz. De én nem szeretném ezt túlbonyolítani.

Szakmai tapasztalataim szerint a párkapcsolati konfliktusok egyik legfőbb oka az ÖNZÉS.

Ez az elkényeztetett gyerekkorral kezdődik. Mi, szülők kissé átestünk a ló túloldalára és ma már ott tartunk, hogy a gyerekek döntenek egy családban olyan dolgokban is, amikben nincs döntési tapasztalatuk. Hogy hova menjen a család hétvégén, hova üljenek le egy étteremben, milyen telefont kér, meddig akar fent maradni stb. A gyermekek ehhez hozzászoknak. Sőt, követelik.

Majd összetalálkozik kettő fiatal, akiket hasonlóan neveltek fel. Természetesen elvárják, hogy a saját kívánságaik legyenek teljesítve, hiszen ez a normális számukra. Mindkettő csak KAPNI AKAR. Adni nem tanultak meg, mert a szülők sem vártak el semmit gyermektől. 

Emelkedés
Emelkedés

Gondoljuk csak meg, milyen gyönyőrű és békés lehet egy párkapcsolat, amikor azon gondolkodik egy lány, hogy hogyan tudná boldoggá tenni párját. És megteszi. Válaszul a fiú szeretetből és köszönetből ugyanezt teszi, és még boldogabbá teszi a szerelmét. Elindul egy felfelé ívelő szeretet-spirál, ami lassan, fokozatosan az egekig repít. Ilyen egyszerű.

A végső cél pedig a létöröm és a boldogság visszaépítése. 

A "Boldogság Újraindítása" Program keretein belül - közös munkával - felismerjük és oldjuk a belső blokkokat, a gátló hiedelmeket, a hibás családi mintákat, kialakítjuk az egészséges lelki stabilitást, melyek ma negatívan hatnak az üzleti/munkahelyi életedre, a magánéletedre és főleg a spirituális életedre. Mert most minden fejlődési lehetőséged - minden egyes területen! - blokkolva van!

ÖNSZERETET A KAPCSOLATBAN

Az egészséges önszeretet kulcsfontosságú egy kiegyensúlyozott és boldog kapcsolat kialakításában. Az önszeretet az a képesség, hogy elfogadjuk és értékeljük önmagunkat, tisztában legyünk saját értékeinkkel és határainkkal. Ez a belső harmónia nemcsak a saját jólétünket biztosítja, hanem pozitívan hat a párkapcsolatainkra is.

Az Önszeretet Jelentősége

Az egészséges önszeretet nélkül nehéz valódi intimitást és bizalmat kialakítani egy kapcsolatban. Ha nem szeretjük és tiszteljük magunkat, hajlamosak lehetünk alacsonyabbra értékelni magunkat, ami a kapcsolaton belül alárendelt szerephez vezethet. Az önszeretet hiánya miatt nehezebben határozzuk meg saját igényeinket és vágyainkat, ami hosszú távon elégedetlenséghez vezethet.

Motiváció és Önszeretet

A motiváció szorosan összefügg az önszeretettel. Amikor tiszteljük és értékeljük magunkat, erősebb belső motivációt érzünk arra, hogy boldog és egészséges kapcsolatokat alakítsunk ki. Az önszeretet növeli az önbizalmat és az önértékelést, ami erősíti a motivációt arra, hogy olyan partnert válasszunk, aki tisztel és értékel minket. Az önszeretetből fakadó motiváció segít abban is, hogy határozottabban képviseljük saját igényeinket és vágyainkat a kapcsolatban.

Az Önszeretet és a Kapcsolati Dinamika

Az önszeretet lehetővé teszi, hogy egészséges határokat állítsunk fel a kapcsolatainkban. Ez különösen fontos, mert a határok tiszteletben tartása elengedhetetlen az egészséges és kiegyensúlyozott kapcsolat fenntartásához. Az önszeretetből fakadó motiváció segít abban, hogy ne hagyjuk figyelmen kívül saját szükségleteinket és ne áldozzuk fel magunkat a kapcsolat oltárán.

Önszeretet és Kommunikáció

Az egészséges önszeretet erősíti a kommunikációs képességeinket is. Ha szeretjük és tiszteljük magunkat, bátrabban és őszintébben fejezzük ki érzéseinket és gondolatainkat. Ez a nyitott és őszinte kommunikáció alapvető a kapcsolatban, mert lehetővé teszi a mélyebb megértést és az érzelmi intimitás kialakulását. Az önszeretetből fakadó motiváció arra ösztönöz minket, hogy aktívan dolgozzunk a kommunikáció javításán, mert tudjuk, hogy ez hosszú távon erősíti a kapcsolatot.

A Motiváció Fenntartása a Kapcsolatban

Az önszeretet segít abban is, hogy fenntartsuk a motivációt a kapcsolat folyamatos fejlesztésére és ápolására. Amikor szeretjük magunkat, törekszünk arra, hogy a kapcsolatunk is harmonikus és boldog legyen. Az önszeretetből fakadó motiváció ösztönöz minket arra, hogy aktívan keressük azokat a lehetőségeket, amelyekkel javíthatjuk a kapcsolatunk minőségét, legyen szó közös tevékenységekről, kommunikációs technikák fejlesztéséről vagy konfliktuskezelésről.